MEDIA O NAS

NAUTILUS GDAŃSK
to nie tylko oceanarium! W tym niezwykłym obiekcie znajdzie się również EGZOTYCZNA LAGUNA, zapewniająca słoneczną kąpiel przez 365 dni w roku. Jak będzie wyglądać Egzotyczna Laguna?
Warto przeczytać, zapraszamy!

Cały artykuł:
TRÓJMIASTO.PL

Jak planować przyjazne miasta?
To temat przewodni panelu, który odbył się drugiego dnia konferencji Real Estate Impactor w Gdyni. Jednym z zaproszonych gości był Krzysztof Sachs – dyrektor zarządzający PFI Future SA.
Gorąco polecamy relacje z tego wydarzenia.

Cały artykuł:
RZECZYPOSPOLITA

ErGoCity czyli zrównoważone, modelowe osiedle przyszłości dla miast i aglomeracji nieustannie wzbudza ciekawość. Tym razem naszym pomysłem zainteresował się Business Insider, który przybliża w ciekawy sposób filozofię i proponowane rozwiązania. Bo przecież chodzi o to, by wszystkim żyło się lepiej!

PRZECZYTAJ

 

 

Jak dobrze wykorzystać czas wolny… biznesowo? Co to jest rynek czasu wolnego i jak można na nim zarabiać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule Business Insider, w którym wypowiada się Krzysztof Sachs – Wiceprezes PFI Future.

PRZECZYTAJ

 

 
PFI FUTURE prezentuje NOWĄ WIZJĘ MIASTA czyli filozofię ErGoCity.
To świadome i alternatywne podejście do tworzenia najlepszego miejsca do życia, nauki, pracy i rozrywki w mieście.
Więcej informacji w artykule Biznes Plus.

PRZECZYTAJ

 

 

Wyborcza.pl to kolejna redakcja, która prezentuje nasz projekt ErGoCity – modelowye, zrównoważone osiedle przyszłości, który przezntujemy podczas targów MIPIM w Cannes.

PRZECZYTAJ

 

 

O ErGoCity – modelowym, zrównoważonym osiedlu przyszłości i naszym udziale w targach MIPIM w Cannes dyskusja odbywa się również we Wrocławiu – tym razem na portalu wroclaw.pl

PRZECZYTAJ

 

 

Nautilus Gdańsk i ErGoCity to flagowe projekty prezentowane przez PFI Future na targach MIPIM w Cannes.
Nie umknęły one uwadze Rzeczpospolitej, na łamach której ukazały się ponizsze publikacje:

Rzeczpospolita – wywiad z Kamilem Pakoszem, Dyrektorem ds. rozwoju
Rzeczpospolita – miasto przyszłości wg PFI Future
Rzeczposolita – mocna ekipa w Cannes

 

 

O ErGoCity – modelowym, zrównoważonym osiedlu przyszłości i naszym udziale w targach MIPIM w Cannes dyskusja odbywa się również we Wrocławiu, na łamach Gazety Wrocławskiej

PRZECZYTAJ

 

 

Jakie to kierunki i dokąd prowadzą można dowiedzieć się z artykułu, który ukazał się na łamach PROPERTY NEWS.
Polecamy.

 

 

“PFI Future chce kreować przyszłość edukacji i rozrywki”

Pod takim tytułem ukazał się artykuł na branżowym portalu eurobuildcee.com.
Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią, a tym samym poznania tego, czym obecnie się zajmujemy.
Polecamy

Przeczytaj artykuł!

 

NAUTILUS KROK PO KROKU to nazwa cyklu audycji, który w grudniu zagościł na antenie Radia Gdańsk. Wszystkich ciekawych co znajdzie się w tym unikatowym obiekcie?; czy można go porównać do wrocławskiego Afrykarium?; jakie zwierzęta będzie można zobaczyć?; czy takie obiekty są potrzebne dużym miastom? zapraszamy do śledzenia kolejnych odcinków audycji.

Nautilus krok po kroku w Radiu Gdańsk – posłuchaj

 

Na placu budowy tak niezwykłej inwestycji, jaką jest Nautilus Gdańsk zawsze dzieje się coś ciekawego. Informacji warto zasięgać u samego źródła, dlatego warto przeczytać wywiad z Markiem Nowarą – Prezesem PFI Future S.A. oraz Rafałem Mańkusem – Prezesem Areny Gdańsk Sp. z o.o.

Wywiad na portalu Gdansk.pl

 

12.10.2018 r. miała miejsce specjalna konferencja prasowa, na której zaprezentowano plany rozwoju gdańskiej Letnicy. Przy tej okazji zostały zaprezentowane nowe wizualizacje elewacji Nautilusa Gdańsk oraz w towarzystwie dzieci z pobliskich szkół dokonano symbolicznego otwarcia placu budowy tej największej atrakcji turystycznej, jaka powstanie na polskim wybrzeżu.

Spotkanie miało bardzo oficjalny charakter, a swoją obecnością i udziałem zaszczycili:
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz
Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski
Konsul Honorowy Republiki Peru – Roman Walasiński
Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz oraz Wiesław Bielawski

Z ramienia inwestora:
Marek Nowara – Prezes Zarządu PFI Future S.A.
Kamil Pakosz – Prezes Zarządu Hello Poland Sp. z o.o.
Rafał Mańkus – Prezes Zarządu Arena Gdańsk Sp. z o.o.
Marek Borkowski – Dyrektor Zarządu IMB Asymetria Sp. z o.o.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami prasowymi z tego wydarzenia:
Radio Gdańsk
Dziennik Bałtycki
Dziennik Bałtycki – video
gdansk.pl
trojmiasto.pl

fot. Arena Gdańsk, PFI Future

Czy nowe atrakcje turystyczne w mieście zapewnią lepszą jakość życia dla mieszkańców? Czy są one odpowiedzią na obecne potrzeby mieszkańców i turystów?
O nowych atrakcjach i obiektach edukacyjno-rozrywkowych, w tym o budowanym przez nas Nautilusie Gdańsk można przeczytać w ciekawym artykule Pani Ewy Karendys. Polecamy!

O doświadczeniach samorządowców i przedstawicieli biznesu przy realizacji projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, o inwestycji Nautilus Gdańsk, realizowanej przez PFI Future S.A. w Gdańsku i jej znaczeniu dla mieszkańców i turystów. To jedne z wielu z tematów, jakie omawiano podczas konferencji „Inwestycje partnerskie – wspólny sukces samorządów i przedsiębiorców”.

W dyskusji uczestniczył także Kamil Pakosz, Dyrektor ds. Rozwoju w spółce PFI Future, który przybliżył zagadnienia związane z inwestycją Nautilus Gdańsk, oraz zasady współpracy przy tej inwestycji z Partnerem publicznym, jakim jest Gmina Gdańsk.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem poświęconym tej debacie
Gdansk.pl

“Na mapie Polski i Europy Wschodniej pojawi się niebawem sieć hoteli tematycznych Secret Continental z egzotyczną laguną, galerią medyczną i centrum konferencyjnym. Towarzyszyć będą obiektom spędzania czasu wolnego. W Warszawie PFI Future planuje tematykę związaną z Karaibami i piratami. Na Śląsku z prehistorią – od dinozaurów do współczesnego świata. Kolejne lokalizacje czekają na atrakcje Ameryki Północnej i Australii. Jako pierwszy powstanie Nautilus Gdańsk z amazońską dżunglą pełną ptaków, pingwinarium i lasem namorzynowym z ośmiornicami. Już dziś PFI Future i Arena Gdańsk podpiszą umowę inwestycyjną na realizację projektu w formule o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego.”

Cały artykuł:
Propertynews.pl

“PFI Future z Wrocławia zainwestuje 535 mln zł w ogromne oceanarium w Gdańsku. Ma też plany dla innych miast.

— Zajmujemy się sprzedawaniem dobrych emocji — mówi Marek Nowara, prezes Premiowego Funduszu Inwestycyjnego Future (PFI Future). Należący do grupy kapitałowej PF Global fundusz podpisał w poniedziałek w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Rozwoju umowę inwestycyjną ze spółką samorządową Arena Gdańsk. Wspólnie z miastem wybuduje „nową ikonę regionu pomorskiego” ….

Cały artykuł:
Puls Biznesu