AKTUALNOŚCI

Polecamy najnowszy raport „CEE INVESTMENT REPORT: THRIVING METROPOLITAN CITIES” przedstawiający obecną sytuację rynku nieruchomości oraz rynku powierzchni biurowych w Centralnej i Wschodniej Europie. Liczby wyglądają imponująco!

Cały artykuł:
CEE INVESTMENT REPORT

NAUTILUS GDAŃSK
to nie tylko oceanarium! W tym niezwykłym obiekcie znajdzie się również EGZOTYCZNA LAGUNA, zapewniająca słoneczną kąpiel przez 365 dni w roku. Jak będzie wyglądać Egzotyczna Laguna?
Warto przeczytać, zapraszamy!

Cały artykuł:
TRÓJMIASTO.PL

W dniach 22-24 maja odbyła się druga edycja konferencji Zoo Design. W konferencji wzięło udział ponad 200 ekspertów z 37 krajów świata. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń w zakresie projektowania ogrodów zoologicznych, aby nie było to tylko przedsięwzięcie architektoniczne czy budowlane, ale również ekologiczne.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja poświęcona nowemu oceanarium – Nautilus Gdańsk, za realizację którego odpowiada PFI Future S.A. Na jego przykładzie omawiany był nowy trend obiektów edukacyjno-rozrywkowych, jako odpowiedź na potrzeby edukacyjne, rozrywkowe i turystyczne.
PFI FUTURE prezentuje NOWĄ WIZJĘ MIASTA czyli filozofię ErGoCity.

To świadome i alternatywne podejście do tworzenia najlepszego miejsca do życia, nauki, pracy i rozrywki w mieście.

 

“Ostatnie dekady przyniosły dynamiczny rozwój naszych miast. Bogacące się społeczeństwo ma coraz bardziej rozbudzone potrzeby mieszkaniowe. Kupujący poszukują nieustająco świętego graala branży deweloperskiej –  dobrego miejsca do życia. Co to jednak znaczy?

Zastanawiając się nad wyborem mieszkania warto wziąć pod uwagę coś więcej niż cztery ściany. To otoczenie decyduje o tym, czy będzie nam się dobrze żyło – zarówno dziś, jak w perspektywie lat, które przyjdzie nam w tym miejscu spędzić. Jakie parametry wziąć pod uwagę porównując dostępne na rynku oferty? W tej chwili jest to bardzo trudne, gdyż deweloperzy budują na coraz mniejszych działkach, nie oglądając się na infrastrukturę ani estetykę otoczenia. Ten problem chce rozwiązać wrocławska firma PFI FUTURE SA, twórcy koncepcji ErGoCity.”

Więcej informacji w artykule Biznes Plus.

PRZECZYTAJ

Jak już pisaliśmy, w dniach 12-15.03 w Cannes odbywały się wiodące na świecie targi nieruchomości – MIPIM. PFI Future przentowało na nich nowatorskie i unikatowe projekty – NAUTILUS GDAŃSK oraz ErGoCity.
Naszą obecność oraz prezentowane projekty szybko dostrzegły rodzime media.
Zachęcamy do zapoznania się ukazanymi artykułami:

Rzeczpospolita – wywiad z Kamilem Pakoszem, Dyrektorem ds. rozwoju
Rzeczpospolita – miasto przyszłości wg PFI Future
Rzeczposolita – mocna ekipa w Cannes

wroclaw.pl – wrocławska firma o miastach przyszłości

wyborcza.pl – Jak będzie wyglądało miasto przyszłości?

MIPIM Cannes to wiodące na świecie targi nieruchomości, które gromadzą najbardziej wpływowych graczy ze wszystkich sektorów międzynarodowego rynku nieruchomości. Naszym celem jest zaprezentowanie naszych nowatorskich i unikatowych projektów oraz nawiązanie współpracy z inwestorami ze świata

Podstawową strategią PFI Future S.A. jest identyfikacja, przygotowanie oraz realizacja projektów, których przedmiotem są wielofunkcyjne, edukacyjno-rozrywkowe obiekty spędzania czasu wolnego, łączące unikatowość z użytecznością  oraz walorem  edukacyjnym odpowiadające zmieniającym się oczekiwaniom lokalnej społeczności, dostosowane do dynamicznie rosnących potrzeb branży turystycznej, zrealizowane i zarządzane w sposób gwarantujący długofalową wysoką frekwencję, stabilny przychód i zyskowność projektu, a także inwestycje mieszkaniowe, biurowe i hotelowe uzupełniającym obiekty edukacyjno-rozrywkowee lub stanowiące samodzielne przedsięwzięcie inwestycyjne.

Na MIPIM 2019 PFI Future S.A. zaprezentuje miedzy innymi Oceanarium Nautilus Gdańsk oraz inne planowane  projekty – Od wielu lat uczestniczymy w targach, ale to w tym roku zdecydowanie rozszerzymy swój udział. Zestaw projektów, które zaprezentujemy potencjalnym inwestorom i partnerom jest absolutnie wyjątkowy: Nowatorski Obiekt Strefy Czasu Wolnego o ponadregionalnym znaczeniu, z wiodącą funkcją Oceanarium – Nautilus Gdańsk oraz unikatowy projekt deweloperski Ergocity, tj. zrównoważone, modelowe osiedle przyszłości z nowoczesnym kampusem biurowym, tworzącego optymalne środowisko do życia, nauki, pracy i  rozrywki. Ponadto zaprezentujemy  tereny inwestycyjne naszych partnerów biznesowych – mówi Marek Nowara, Prezes PFI Future SA.

Targi nieruchomości MIPIM 2019 odbędą się w dniach 12 – 15 marca w Pałacu festiwalowym w Cannes we Francji.

“PFI Future chce kreować przyszłość edukacji i rozrywki”

Pod takim tytułem ukazał się artykuł na branżowym portalu eurobuildcee.com.
Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią, a tym samym poznania tego, czym obecnie się zajmujemy.
Polecamy

Przeczytaj artykuł!

NAUTILUS KROK PO KROKU to nazwa cyklu audycji, który w grudniu zagościł na antenie Radia Gdańsk. Wszystkich ciekawych co znajdzie się w tym unikatowym obiekcie?; czy można go porównać do wrocławskiego Afrykarium?; jakie zwierzęta będzie można zobaczyć?; czy takie obiekty są potrzebne dużym miastom? zapraszamy do śledzenia kolejnych odcinków audycji.

Nautilus krok po kroku w Radiu Gdańsk – posłuchaj

Gdańsk kolejny raz został gospodarzem regionalnej konferencji Property Forum Trójmiasto – spotkania właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych.
Jednym z ważniejszych paneli dyskusyjnych był panel poświęcony nowym źródłom popytu turystycznego i jego wpływie na rozwój rynku hotelarskiego. Wśród prelegentów – Marek Nowara – Prezes Zarządu PFI Future S.A.

PROPERTY FORUM w Gdańsku 28.11.2018

PROPERTY FORUM w Gdańsku 28.11.2018

PROPERTY FORUM w Gdańsku 28.11.2018

PROPERTY FORUM w Gdańsku 28.11.2018

Zewnętrza aura nie dla wszystkich jest sprzyjająca, ale nie stanowi ona przeszkody do prac wykonywanych na placu budowy Nautilusa Gdańsk. Obecnie realizowane są zadania mające na celu przebudowę kanału odwodnieniowego oraz usunięcie istniejących kolizji instalacji sanitarnych. Na dzień dzisiejszy:
– wykonano większość robót rozbiórkowych,
– usunięto kanały drenażowe,
– usunięto kolizje elektroenergetyczne,
– usunięto kolidującą instalację wodociągową i trwa budowa wodociągu w nowej lokalizacji,
– trwają roboty związane z wykonaniem kanału odwodnieniowego średnicy 1500mm polegające na wbiciu stalowej ścianki szczelnej, wykonaniu wykopu w obudowie, wykonanie materaca, ułożenie rur 1,5m i zasypanie z zagęszczeniem.

Równolegle trwa przygotowywanie do wykonania wzmocnienia podłoża pod obiekt Oceanarium Nautilus polegającego na odpowiednim palowaniu podłoża.

Nautilus Gdańsk – plac budowy 11.2018

Nautilus Gdańsk – plac budowy 11.2018

Nautilus Gdańsk – plac budowy 11.2018

Nautilus Gdańsk – plac budowy 11.2018

Nautilus Gdańsk – plac budowy 11.2018

Nautilus Gdańsk – plac budowy 11.2018

W dniach 12-16.11.2018 w Orlando (USA) odbywają się światowe targi IAAPA Attractions Expo. Nie może na nich zabraknąć liderów przemysłu czasu wolnego. PFI Future S.A. reprezentują Marek Nowara (Prezes Zarządu) i Kamil Pakosz (Business Development Director), którzy poszukują nowych trendów i inspiracji, aby obiekty i produkty oferowane przez nas były jeszcze bardziej atrakcyjne, dostarczały odbiorcom jeszcze więcej radości, rozrywki i pozytywnych emocji.
Jest to idealne miejsce do branżowych spotkań z przedstawicielami przemysłu czasu wolnego oraz zebrania doświadczeń z innych obiektów takich jak SeaWorld, będącym jednym z największych parków rozrywki , a jednocześnie ogrodem zoologicznym i oceanarium.

IAAPA Attractions Expo 11.2018 (USA)

IAAPA Attractions Expo 11.2018 (USA)

IAAPA Attractions Expo 11.2018 (USA)

IAAPA Attractions Expo 11.2018 (USA)

12.10.2018 r. miała miejsce specjalna konferencja prasowa, na której zaprezentowano plany rozwoju gdańskiej Letnicy. Przy tej okazji zostały zaprezentowane nowe wizualizacje elewacji Nautilusa Gdańsk oraz w towarzystwie dzieci z pobliskich szkół dokonano symbolicznego otwarcia placu budowy tej największej atrakcji turystycznej, jaka powstanie na polskim wybrzeżu.

Spotkanie miało bardzo oficjalny charakter, a swoją obecnością i udziałem zaszczycili:
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz
Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski
Konsul Honorowy Republiki Peru – Roman Walasiński
Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz oraz Wiesław Bielawski

Z ramienia inwestora:
Marek Nowara – Prezes Zarządu PFI Future S.A.
Kamil Pakosz – Prezes Zarządu Hello Poland Sp. z o.o.
Rafał Mańkus – Prezes Zarządu Arena Gdańsk Sp. z o.o.
Marek Borkowski – Dyrektor Zarządu IMB Asymetria Sp. z o.o.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami prasowymi z tego wydarzenia:
Radio Gdańsk
Dziennik Bałtycki
Dziennik Bałtycki – video
gdansk.pl
trojmiasto.pl

fot. Arena Gdańsk, PFI Future

W dniu 5 października, PFI jako lider konsorcjum złożył w Urzędzie Miasta Kołobrzeg ofertę w ramach konkursu na wybór inwestora do zagospodarowania ternu położonego przy ul. Wschodniej w Kołobrzegu. Złożona oferta przewiduje budowę wielofunkcyjnego obiektu strefy czasu wolnego, którego charakter, skala i unikalność zapewni miastu powstanie wyjątkowej  atrakcji turystycznej, podnoszącej jego atrakcyjność przez 365 dni w roku. Zaproponowany obiekt o wakacyjnej tematyzacji – „Karaiby” – przewiduje między innymi budowę niezwykle atrakcyjnego oceanarium, będącego kontynuacją serialu Wodne Światy, w ramach którego powstaje już oceanarium Nautilus Gdańsk. Oprócz oceanarium, w obiekcie „Karaiby” turyści odnajdą kolejne atrakcje o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym, znakomitą ofertę gastronomiczna i usługową, w szczególności w zakresie usług ochrony i poprawy zdrowia, a także wysokiej jakości zaplecze hotelowe.

Powyższą ofertę przygotowało i złożyło konsorcjum PFI Future, grupa podmiotów wyspecjalizowanych w przygotowaniu, realizacji i zarządzaniu projektami inwestycyjnymi w branży edukacyjno-rozrywkowej, Konsorcjum PFI Future z optymizmem czeka na decyzję Komisji Konkursowej licząc, że po wyborze inwestora i zakończeniu kolejnych etapów postępowania konkursowego, będzie miało możliwość realizacji tego fantastycznego projektu.

O  doświadczeniach samorządowców i przedstawicieli biznesu przy realizacji projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, o inwestycji Nautilus Gdańsk, realizowanej przez PFI Future S.A. w Gdańsku i jej znaczeniu dla mieszkańców i turystów. To jedne z wielu z tematów, jakie omawiano podczas konferencji “Inwestycje partnerskie – wspólny sukces samorządów i przedsiębiorców”.

W dyskusji uczestniczył także Kamil Pakosz, dyrektor ds. Rozwoju w spółce PFI Future, który przybliżył zagadnienia związane z inwestycją Nautilus Gdańsk, oraz zasady współpracy przy tej inwestycji z Partnerem publicznym, jakim jest Gmina Gdańsk.

Warto przypomnieć, że Nautilus Gdańsk będzie największą atrakcją turystyczną polskiego wybrzeża. W nowoczesnym,  edukacyjno-rozrywkowy kompleksie znajdziemy wiele stref spędzania czasu wolnego m.in.: Oceanarium – Nautilus Gdańsk, park rozrywki wodnej – Egzotyczna Laguna, tematyczne pasaże handlowe i usługowe, hotel Secret Continental**** z centrum konferencyjno-wystawowym, Galeria Medyczna i wiele innych.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem poświęconym tej debacie:
PPP – szansą na realizację trudnych projektów 

fot. gdansk.pl

fot. gdansk.pl

W dniach 5-7 sierpnia 2018 delegacja PFI Future odbyła szereg spotkań z przedstawicielami gruzińskich władz centralnych i regionalnych. Tematem rozmów była możliwość realizacji inwestycji w wielofunkcyjny obiekt strefy czasu wolnego, który mógłby stać się silnikiem wzmocnienia rozwoju gruzińskiej gospodarki turystycznej. PFI Future prowadzi rozmowy o możliwości realizacji takiej inwestycji w stolicy kraju – Tbilisi oraz w najbardziej znanym gruzińskim ośrodkiem turystycznym – Batumi. W trakcie serii spotkań w Tbilisi i Batumi, rozmówcami przedstawicieli PFI Future byli m.in.:
– Zarząd agencji „Enterprise Georgia”
– Przedstawiciele rzadowego funduszu inwestycyjnego „Partnership Fund”
– zastepca prezydenta Tbilisi, Pan Irakli Khmaladze,
– Minister Finansow i Gospodarki Autonomicznej Republiki Ajari, Pan Jaba Phutkaradze,
– Prezydent Batumi, Pan Lasha Komakhidze

fot. www.cbw.ge

PFI Future w Gruzji – 08.2018

PFI Future w Gruzji – 08.2018

PFI Future w Gruzji – 08.2018

PFI Future w Gruzji – 08.2018

PFI Future w Gruzji – 08.2018

PFI Future od 2017r. przygotowuje się do realizacji obiektu o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym na terenie Koszyc w Słowacji. Rozmowy z partnerami prowadzone są na wielu płaszczyznach, a w lipcu 2018r. w Bratysławie odbyły się dwa spotkania delegacji PFI Future z Wicepremierem Słowacji, Panem Richardem Rasi odpowiedzialnym za obszar inwestycyjny oraz z przedstawicielami Agencji Rozwoju Słowacji Wschodniej – Panem Peterem Cacara i Profesorem Jurajem Banskim.
Spotkania dotyczyły wyboru optymalnej lokalizacji dla inwestycji, jej finansowania oraz współpracy PFI Future z lokalnymi przedsiębiorcami w ramach realizacji inwestycji. Pan Premier Rasi wyraził swoje zadowolenie z planów, jakie PFI Future przedstawiło w jego kraju i zadeklarował wsparcie dla inwestycji.
Inwestycja w Koszycach będzie kolejnym obiektem rozrywkowo-edukacyjnym przygotowanym przez PFI Future i będzie składała się z wielu atrakcji turystycznych na czele z oceanarium, egzotyczną laguną czy centrum rozrywki wirtualnej “VR Life”. Kompleks będzie dysponował zapleczem noclegowym, gastronomicznym oraz tematycznym pasażem usługowo-handlowym. Całość będzie zaprojektowana tak, aby była atrakcyjna przez cały rok i niezależnie od pogody. Inwestycja będzie ważnym elementem planu rozwoju gospodarczego Słowacji Wschodniej i pochłonie około 160 mln EUR.
Koszyce to drugie po Bratysławie największe miasto Słowacji, położone w jej wschodniej części. W 2013 roku Koszyce otrzymały tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, co podkreśliło wyjątkowy charakter i potencjał turystyczny miasta. Urokliwe stare miasto, okoliczne winnice i gościnni mieszkańcy sprawiają, że położone nieopodal polskiej, węgierskiej i ukraińskiej granicy Koszyce, mają szansę stać się w przyszłości ważną destynacją turystyczną w środkowo-wschodniej Europie.

Ze strony PFI Future w spotkaniach wzięli udział Marek Nowara – Prezes Zarządu PFI Future, Kamil Pakosz – Business Development Director oraz Andrzej Głuchowski – Doradca Zarządu ds. Finansowych.

Koleja wizyta Zarządu PFI Future na Słowacji została zaplanowana na 20-21 września 2018.

PFI Future w Słowacji 07.2017

PFI Future w Słowacji 07.2017

PFI Future w Słowacji 07.2017

PFI Future w Słowacji 07.2017

PFI Future w Słowacji 07.2017

Jak działa przemysł rozrywkowy? Co przyciąga turystów do Wrocławia? Czy Nautilus Gdańsk powtórzy sukces Afrykarium? Jaką rolę odgrywa w tym PFI Future S.A. i jakie są kolejne inwestycje firmy? O tym i wiele więcej dowiecie się z wywiadu, którego udzielił Krzysztof Sachs – Dyrektor zarządzający PFI Future S.A. w Polskim Radiu Wrocław!

Warto posłuchać. Cała rozmowa dostępna pod linkiem
WYWIAD W PRW

7 czerwca we wrocławskim Afrykarium odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu Nautilus Gdańsk dedykowane ponad 100 osobowej grupie osób zaangażowanych w realizację gdańskiego projektu. Celem spotkania było przedstawienie liderów poszczególnych zespołów roboczych, prezentacja harmonogramu działań oraz schematu organizacyjnego przedsięwzięcia. Tym samym faza projektowa, która potrwa kilka miesięcy została rozpoczęta.

PFI FUTURE - Nautlus Gdańsk Inauguracja

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa to projekt, który powstał z inicjatywy Politechniki Wrocławskiej. Celem jego działań jest ochrona i zabezpieczenie najważniejszych zasobów informatycznych oraz rozwój bezpiecznego oprogramowania. Dnia 29 maja 2018 umowę podpisali członkowie-założyciele w tym dwie spółki z naszej grupy kapitałowej – PFI Future i Nexus Nowe Technologie S.A. Zapraszamy do zapoznania się z dokładniejszymi planami na stronie www.pwr.edu.pl

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa

Miło nam poinformować, że decyzją redakcji “Rzeczpospolitej” zostaliśmy laureatem nagrody Real Estate Impactor 2018. Otrzymaliśmy nagrodę w kategorii “nowe ikony miast” za projekt Nautilus Gdańsk. W imieniu PFI Future  S.A. nagrodę odebrał Pan Kamil Pakosz – Business Development Director.

PFI FUTURE - Real Estate Impactor 2018(1)

Real Estate Impactor 2018

PFI FUTURE - Real Estate Impactor 2018(2)

Real Estate Impactor 2018

Z dumą informujemy, iż Konsorcjum PFI Future S.A. i Arena Gdansk Sp. z o.o. w dniu 23.04.2018 podpisało umowę inwestycyjną na realizację projektu Nautilus Gdańsk w formule o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego.
Po piętnastu miesiącach od ogłoszenia konkursu, a po ośmiu miesiącach negocjacji umowy wspólników partner publiczny Arena Gdańsk Sp. z o.o. podpisał umowę z Konsorcjum PFI Future S.A. Podmiotami doradczymi w procesie negocjowania umowy inwestycyjnej były: kancelaria JP Weber, pod koordynacja Pana Dr Marcina Dudarskiego oraz kancelaria Drania i Partnerzy. Inwestycja ta będzie jedną z większych inwestycji o charakterze publiczno-prywatnym realizowana w Polsce, wzmocni ofertę turystyczną województwa pomorskiego i będzie wyraźnym punktem atrakcji ponadregionalnych na mapie Polski.
Podpisanie umowy odbyło się w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – resorcie, który wspiera projekty PPP. Stara się w ten sposób połączyć potrzeby sektora publicznego z wiedza i doświadczeniem sektora prywatnego.
Gospodarzem spotkania był wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik, podpis na umowie ze strony Arena Gdańsk Sp. z o.o. złożył Pan Andrzej Bojanowski – Prezes Zarządu, ze strony PFI Future S.A. Pan Marek Nowara – Prezes Zarządu wraz z Panią Wiceprezes Zarządu Marzanną Adamską.

PFI FUTURE - podpisanie Umowy NAUTILUS

NAUTILUS GDAŃSK – podpisanie umowy inwestycyjnej

PFI FUTURE - podpisanie Umowy NAUTILUS (2)

NAUTILUS GDAŃSK – podpisanie umowy inwestycyjnej

PFI FUTURE - podpisanie Umowy NAUTILUS (3)

NAUTILUS GDAŃSK – podpisanie umowy inwestycyjnej

Na początku kwietnia wystawiliśmy się na Free Time Festiwal w Gdańsku. Stoisko, na którym wraz z Hello Poland Sp. z o.o. opowiadaliśmy o projekcie Nautilus Gdańsk, zostało uznane za najbardziej atrakcyjne i zdobyło nagrodę konkursową. Bardzo cieszy nas fakt, że spotkaliśmy się z wielką aprobatą i zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gdańska!

PFI FUTURE - Free Time Festival 1

Free Time Festiwal 2018

PFI FUTURE - Free Time Festival2

Free Time Festiwal 2018

PFI FUTURE - Free Time Festival3

Free Time Festiwal 2018

Jesteśmy po największych w Europie targach nieruchomościowych MIPIM, które odbywały się w marcu w Cannes. Z dumą reprezentowaliśmy Polskę oraz projekt Nautilus Gdańsk, który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników targów.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu który powstał z myślą o targach.

PFI FUTURE - MIPIM, Cannes

Chcielibyśmy ogłosić, że Nautilus Gdańsk wygrał konkurs na zagospodarowanie wolnej przestrzeni obok Energa Areny w Gdańsku. Będzie to największa atrakcja turystyczna jaka powstanie na polskim wybrzeżu.

Nautilus Gdańsk to wielofunkcyjny obiekt spędzania czasu wolnego, który jest odpowiedzią na obecne potrzeby turystyczne, rozrywkowe i edukacyjne mieszkańców Trójmiasta i turystów z całej Europy. To kompleks, w którym zawarte zostanie Oceanarium skupione na wodach oceanów i Ameryki Południowej, hotel, food court, galeria handlowa oraz centrum medyczne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego tą unikatową inwestycję.

PFI FUTURE - NAUTILUS GDAŃSK

NAUTILUS GDAŃSK