AKTUALNOŚCI

W dniach 5-7 sierpnia 2018 delegacja PFI Future odbyła szereg spotkań z przedstawicielami gruzińskich władz centralnych i regionalnych. Tematem rozmów była możliwość realizacji inwestycji w wielofunkcyjny obiekt strefy czasu wolnego, który mógłby stać się silnikiem wzmocnienia rozwoju gruzińskiej gospodarki turystycznej. PFI Future prowadzi rozmowy o możliwości realizacji takiej inwestycji w stolicy kraju – Tbilisi oraz w najbardziej znanym gruzińskim ośrodkiem turystycznym – Batumi. W trakcie serii spotkań w Tbilisi i Batumi, rozmówcami przedstawicieli PFI Future byli m.in.:
– Zarząd agencji „Enterprise Georgia”
– Przedstawiciele rzadowego funduszu inwestycyjnego „Partnership Fund”
– zastepca prezydenta Tbilisi, Pan Irakli Khmaladze,
– Minister Finansow i Gospodarki Autonomicznej Republiki Ajari, Pan Jaba Phutkaradze,
– Prezydent Batumi, Pan Lasha Komakhidze

fot. www.cbw.ge

PFI Future w Gruzji – 08.2018

PFI Future w Gruzji – 08.2018

PFI Future w Gruzji – 08.2018

PFI Future w Gruzji – 08.2018

PFI Future w Gruzji – 08.2018

PFI Future od 2017r. przygotowuje się do realizacji obiektu o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym na terenie Koszyc w Słowacji. Rozmowy z partnerami prowadzone są na wielu płaszczyznach, a w lipcu 2018r. w Bratysławie odbyły się dwa spotkania delegacji PFI Future z Wicepremierem Słowacji, Panem Richardem Rasi odpowiedzialnym za obszar inwestycyjny oraz z przedstawicielami Agencji Rozwoju Słowacji Wschodniej – Panem Peterem Cacara i Profesorem Jurajem Banskim.
Spotkania dotyczyły wyboru optymalnej lokalizacji dla inwestycji, jej finansowania oraz współpracy PFI Future z lokalnymi przedsiębiorcami w ramach realizacji inwestycji. Pan Premier Rasi wyraził swoje zadowolenie z planów, jakie PFI Future przedstawiło w jego kraju i zadeklarował wsparcie dla inwestycji.
Inwestycja w Koszycach będzie kolejnym obiektem rozrywkowo-edukacyjnym przygotowanym przez PFI Future i będzie składała się z wielu atrakcji turystycznych na czele z oceanarium, egzotyczną laguną czy centrum rozrywki wirtualnej „VR Life”. Kompleks będzie dysponował zapleczem noclegowym, gastronomicznym oraz tematycznym pasażem usługowo-handlowym. Całość będzie zaprojektowana tak, aby była atrakcyjna przez cały rok i niezależnie od pogody. Inwestycja będzie ważnym elementem planu rozwoju gospodarczego Słowacji Wschodniej i pochłonie około 160 mln EUR.
Koszyce to drugie po Bratysławie największe miasto Słowacji, położone w jej wschodniej części. W 2013 roku Koszyce otrzymały tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, co podkreśliło wyjątkowy charakter i potencjał turystyczny miasta. Urokliwe stare miasto, okoliczne winnice i gościnni mieszkańcy sprawiają, że położone nieopodal polskiej, węgierskiej i ukraińskiej granicy Koszyce, mają szansę stać się w przyszłości ważną destynacją turystyczną w środkowo-wschodniej Europie.

Ze strony PFI Future w spotkaniach wzięli udział Marek Nowara – Prezes Zarządu PFI Future, Kamil Pakosz – Business Development Director oraz Andrzej Głuchowski – Doradca Zarządu ds. Finansowych.

Koleja wizyta Zarządu PFI Future na Słowacji została zaplanowana na 20-21 września 2018.

PFI Future w Słowacji 07.2017

PFI Future w Słowacji 07.2017

PFI Future w Słowacji 07.2017

PFI Future w Słowacji 07.2017

PFI Future w Słowacji 07.2017

Jak działa przemysł rozrywkowy? Co przyciąga turystów do Wrocławia? Czy Nautilus Gdańsk powtórzy sukces Afrykarium? Jaką rolę odgrywa w tym PFI Future S.A. i jakie są kolejne inwestycje firmy? O tym i wiele więcej dowiecie się z wywiadu, którego udzielił Krzysztof Sachs – Dyrektor zarządzający PFI Future S.A. w Polskim Radiu Wrocław!

Warto posłuchać. Cała rozmowa dostępna pod linkiem
WYWIAD W PRW

7 czerwca we wrocławskim Afrykarium odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu Nautilus Gdańsk dedykowane ponad 100 osobowej grupie osób zaangażowanych w realizację gdańskiego projektu. Celem spotkania było przedstawienie liderów poszczególnych zespołów roboczych, prezentacja harmonogramu działań oraz schematu organizacyjnego przedsięwzięcia. Tym samym faza projektowa, która potrwa kilka miesięcy została rozpoczęta.

PFI FUTURE - Nautlus Gdańsk Inauguracja

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa to projekt, który powstał z inicjatywy Politechniki Wrocławskiej. Celem jego działań jest ochrona i zabezpieczenie najważniejszych zasobów informatycznych oraz rozwój bezpiecznego oprogramowania. Dnia 29 maja 2018 umowę podpisali członkowie-założyciele w tym dwie spółki z naszej grupy kapitałowej – PFI Future i Nexus Nowe Technologie S.A. Zapraszamy do zapoznania się z dokładniejszymi planami na stronie www.pwr.edu.pl

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa

Miło nam poinformować, że decyzją redakcji „Rzeczpospolitej” zostaliśmy laureatem nagrody Real Estate Impactor 2018. Otrzymaliśmy nagrodę w kategorii „nowe ikony miast” za projekt Nautilus Gdańsk. W imieniu PFI Future  S.A. nagrodę odebrał Pan Kamil Pakosz – Business Development Director.

PFI FUTURE - Real Estate Impactor 2018(1)

Real Estate Impactor 2018

PFI FUTURE - Real Estate Impactor 2018(2)

Real Estate Impactor 2018

Z dumą informujemy, iż Konsorcjum PFI Future S.A. i Arena Gdansk Sp. z o.o. w dniu 23.04.2018 podpisało umowę inwestycyjną na realizację projektu Nautilus Gdańsk w formule o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego.
Po piętnastu miesiącach od ogłoszenia konkursu, a po ośmiu miesiącach negocjacji umowy wspólników partner publiczny Arena Gdańsk Sp. z o.o. podpisał umowę z Konsorcjum PFI Future S.A. Podmiotami doradczymi w procesie negocjowania umowy inwestycyjnej były: kancelaria JP Weber, pod koordynacja Pana Dr Marcina Dudarskiego oraz kancelaria Drania i Partnerzy. Inwestycja ta będzie jedną z większych inwestycji o charakterze publiczno-prywatnym realizowana w Polsce, wzmocni ofertę turystyczną województwa pomorskiego i będzie wyraźnym punktem atrakcji ponadregionalnych na mapie Polski.
Podpisanie umowy odbyło się w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – resorcie, który wspiera projekty PPP. Stara się w ten sposób połączyć potrzeby sektora publicznego z wiedza i doświadczeniem sektora prywatnego.
Gospodarzem spotkania był wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik, podpis na umowie ze strony Arena Gdańsk Sp. z o.o. złożył Pan Andrzej Bojanowski – Prezes Zarządu, ze strony PFI Future S.A. Pan Marek Nowara – Prezes Zarządu wraz z Panią Wiceprezes Zarządu Marzanną Adamską.

PFI FUTURE - podpisanie Umowy NAUTILUS

NAUTILUS GDAŃSK – podpisanie umowy inwestycyjnej

PFI FUTURE - podpisanie Umowy NAUTILUS (2)

NAUTILUS GDAŃSK – podpisanie umowy inwestycyjnej

PFI FUTURE - podpisanie Umowy NAUTILUS (3)

NAUTILUS GDAŃSK – podpisanie umowy inwestycyjnej

Na początku kwietnia wystawiliśmy się na Free Time Festiwal w Gdańsku. Stoisko, na którym wraz z Hello Poland Sp. z o.o. opowiadaliśmy o projekcie Nautilus Gdańsk, zostało uznane za najbardziej atrakcyjne i zdobyło nagrodę konkursową. Bardzo cieszy nas fakt, że spotkaliśmy się z wielką aprobatą i zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gdańska!

PFI FUTURE - Free Time Festival 1

Free Time Festiwal 2018

PFI FUTURE - Free Time Festival2

Free Time Festiwal 2018

PFI FUTURE - Free Time Festival3

Free Time Festiwal 2018

Jesteśmy po największych w Europie targach nieruchomościowych MIPIM, które odbywały się w marcu w Cannes. Z dumą reprezentowaliśmy Polskę oraz projekt Nautilus Gdańsk, który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników targów.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu który powstał z myślą o targach.

PFI FUTURE - MIPIM, Cannes

Chcielibyśmy ogłosić, że Nautilus Gdańsk wygrał konkurs na zagospodarowanie wolnej przestrzeni obok Energa Areny w Gdańsku. Będzie to największa atrakcja turystyczna jaka powstanie na polskim wybrzeżu.

Nautilus Gdańsk to wielofunkcyjny obiekt spędzania czasu wolnego, który jest odpowiedzią na obecne potrzeby turystyczne, rozrywkowe i edukacyjne mieszkańców Trójmiasta i turystów z całej Europy. To kompleks, w którym zawarte zostanie Oceanarium skupione na wodach oceanów i Ameryki Południowej, hotel, food court, galeria handlowa oraz centrum medyczne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego tą unikatową inwestycję.

PFI FUTURE - NAUTILUS GDAŃSK

NAUTILUS GDAŃSK