AKTUALNOŚCI

Jak działa przemysł rozrywkowy? Co przyciąga turystów do Wrocławia? Czy Nautilus Gdańsk powtórzy sukces Afrykarium? Jaką rolę odgrywa w tym PFI Future S.A. i jakie są kolejne inwestycje firmy? O tym i wiele więcej dowiecie się z wywiadu, którego udzielił Krzysztof Sachs – Dyrektor zarządzający PFI Future S.A. w Polskim Radiu Wrocław!

Warto posłuchać. Cała rozmowa dostępna pod linkiem
WYWIAD W PRW

Szanowni Państwo.
Pragniemy poinformować o ogłoszonym przez PFI GLOBAL konkursie na stanowisko Prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Budowlanego.

Spółka Polski Holding Budowlany sp. z o.o. jest podmiotem
skupiającym za pomocą spółek zależnych kompetencje realizacyjne w obszarze budownictwa, instalacji, zakupów i kontraktacji, a także prowadzenia serwisu gwarancyjnego. Polski Holding Budowlany sp. z o.o. jest podmiotem odpowiedzialnym za pozyskiwanie kontraktów do realizacji przez spółki wykonawcze oraz nadawanie spółkom wykonawczym odpowiedniego kierunku rozwoju. W skład spółek zależnych wchodzą: PB Inter System PPP S.A., Nexus Nowe Technologie S.A. , ISB Budownictwo sp. z o.o.  oraz Serwis System sp. z o.o.

Regulamin konkursu dostępny pod linkiem
REGULAMIN

PHB-logo

7 czerwca we wrocławskim Afrykarium odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu Nautilus Gdańsk dedykowane ponad 100 osobowej grupie osób zaangażowanych w realizację gdańskiego projektu. Celem spotkania było przedstawienie liderów poszczególnych zespołów roboczych, prezentacja harmonogramu działań oraz schematu organizacyjnego przedsięwzięcia. Tym samym faza projektowa, która potrwa kilka miesięcy została rozpoczęta.

PFI FUTURE - Nautlus Gdańsk Inauguracja

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa to projekt, który powstał z inicjatywy Politechniki Wrocławskiej. Celem jego działań jest ochrona i zabezpieczenie najważniejszych zasobów informatycznych oraz rozwój bezpiecznego oprogramowania. Dnia 29 maja 2018 umowę podpisali członkowie-założyciele w tym dwie spółki z naszej grupy kapitałowej – PFI Future i Nexus Nowe Technologie S.A. Zapraszamy do zapoznania się z dokładniejszymi planami na stronie www.pwr.edu.pl

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa

Dolnośląski Klaster Cyberbezpieczeństwa

Miło nam poinformować, że decyzją redakcji „Rzeczpospolitej” zostaliśmy laureatem nagrody Real Estate Impactor 2018. Otrzymaliśmy nagrodę w kategorii „nowe ikony miast” za projekt Nautilus Gdańsk. W imieniu PFI Future  S.A. nagrodę odebrał Pan Kamil Pakosz – Business Development Director.

PFI FUTURE - Real Estate Impactor 2018(1)

Real Estate Impactor 2018

PFI FUTURE - Real Estate Impactor 2018(2)

Real Estate Impactor 2018

Z dumą informujemy, iż Konsorcjum PFI Future S.A. i Arena Gdansk Sp. z o.o. w dniu 23.04.2018 podpisało umowę inwestycyjną na realizację projektu Nautilus Gdańsk w formule o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego.
Po piętnastu miesiącach od ogłoszenia konkursu, a po ośmiu miesiącach negocjacji umowy wspólników partner publiczny Arena Gdańsk Sp. z o.o. podpisał umowę z Konsorcjum PFI Future S.A. Podmiotami doradczymi w procesie negocjowania umowy inwestycyjnej były: kancelaria JP Weber, pod koordynacja Pana Dr Marcina Dudarskiego oraz kancelaria Drania i Partnerzy. Inwestycja ta będzie jedną z większych inwestycji o charakterze publiczno-prywatnym realizowana w Polsce, wzmocni ofertę turystyczną województwa pomorskiego i będzie wyraźnym punktem atrakcji ponadregionalnych na mapie Polski.
Podpisanie umowy odbyło się w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – resorcie, który wspiera projekty PPP. Stara się w ten sposób połączyć potrzeby sektora publicznego z wiedza i doświadczeniem sektora prywatnego.
Gospodarzem spotkania był wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik, podpis na umowie ze strony Arena Gdańsk Sp. z o.o. złożył Pan Andrzej Bojanowski – Prezes Zarządu, ze strony PFI Future S.A. Pan Marek Nowara – Prezes Zarządu wraz z Panią Wiceprezes Zarządu Marzanną Adamską.

PFI FUTURE - podpisanie Umowy NAUTILUS

NAUTILUS GDAŃSK – podpisanie umowy inwestycyjnej

PFI FUTURE - podpisanie Umowy NAUTILUS (2)

NAUTILUS GDAŃSK – podpisanie umowy inwestycyjnej

PFI FUTURE - podpisanie Umowy NAUTILUS (3)

NAUTILUS GDAŃSK – podpisanie umowy inwestycyjnej

Na początku kwietnia wystawiliśmy się na Free Time Festiwal w Gdańsku. Stoisko, na którym wraz z Hello Poland Sp. z o.o. opowiadaliśmy o projekcie Nautilus Gdańsk, zostało uznane za najbardziej atrakcyjne i zdobyło nagrodę konkursową. Bardzo cieszy nas fakt, że spotkaliśmy się z wielką aprobatą i zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gdańska!

PFI FUTURE - Free Time Festival 1

Free Time Festiwal 2018

PFI FUTURE - Free Time Festival2

Free Time Festiwal 2018

PFI FUTURE - Free Time Festival3

Free Time Festiwal 2018

Jesteśmy po największych w Europie targach nieruchomościowych MIPIM, które odbywały się w marcu w Cannes. Z dumą reprezentowaliśmy Polskę oraz projekt Nautilus Gdańsk, który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników targów.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu który powstał z myślą o targach.

PFI FUTURE - MIPIM, Cannes

Chcielibyśmy ogłosić, że Nautilus Gdańsk wygrał konkurs na zagospodarowanie wolnej przestrzeni obok Energa Areny w Gdańsku. Będzie to największa atrakcja turystyczna jaka powstanie na polskim wybrzeżu.

Nautilus Gdańsk to wielofunkcyjny obiekt spędzania czasu wolnego, który jest odpowiedzią na obecne potrzeby turystyczne, rozrywkowe i edukacyjne mieszkańców Trójmiasta i turystów z całej Europy. To kompleks, w którym zawarte zostanie Oceanarium skupione na wodach oceanów i Ameryki Południowej, hotel, food court, galeria handlowa oraz centrum medyczne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego tą unikatową inwestycję.

PFI FUTURE - NAUTILUS GDAŃSK

NAUTILUS GDAŃSK